Zenginlerin vergi kaçırmasını kınadı: Panama Belgeleri skandalının mimarı Fonseca öldü – Son Dakika

Avukatı Perşembe sabahı Reuters'e söyledi. Panama belgeleri Skandalın merkezindeki hukuk firmasının kurucu ortağı Ramon FonsecaHastanede öldüğünü doğruladı. Fonseca, avukatı dışında Nisan ayının başından bu yana hastanede tedavi altındaydı. Guillermina McDonald Tedavi nedenini açıklamadı.

Fonseca, hastaneye kaldırıldığı için bu ayın başındaki önemli bir duruşmaya katılamamıştı. McDonald's, Bu nedenle duruşmaya katılamadı.” dedi. Mahkeme, Fonseca ve diğer 20 kişinin kara para aklama suçlamalarına karışmasını değerlendiriyordu. Karar ve karar halen bekleniyor.

Fonseca'nın yeğeni Carolina, X sosyal platformunda üzüntüsünü dile getirdi: “Bu platformda onun varlığı ve büyüleyici teorileri bize eşlik etti. Mekanın cennet olsun amcacığım, her zaman kalbimizde yaşayacaksın.”

Fonseca'nın cenazesine ilişkin ayrıntılar kamuoyuna açıklanmadı.

NE OLDU?

Hukuk firması Mossack Fonseca, 2016'da Arjantin Devlet Başkanı'nın da aralarında bulunduğu Panama Belgelerinin sızdırılmasına karışmıştı Maurizio MacriUkrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenskiy ve Arjantinli futbol yıldızı Lionel MessiAralarında yüksek profilli kişiler için offshore hesaplar ve paravan şirketler kurduğunun ortaya çıkmasının ardından ün kazandı. Bu belgelerin ardından, vergi kaçakçılığı ve bazı durumlarda kara para aklama için kullanılan “vergi cennetleri” konusunda küresel bir inceleme ve reform yapıldı.

Panama Belgeleri, 214.000'den fazla offshore kuruluşun mali ve müvekkil-avukat bilgilerini detaylandıran 11,5 milyon sızdırılmış belgeden oluşuyor. Panamalı hukuk firması Mossack Fonseca'nın 1970'lerden 2016'ya kadar uzanan sızdırılan belgeleri, zengin ve güçlü kişilerin vergi kaçırmak ve servetlerini gizlemek için offshore şirketlerini ne kadar kullandığını ortaya çıkardı.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş