Z kuşağı dar görüşlü mü oluyor? Vakalar yüzde 50 arttı! İşte yapmanız gerekenler

Z kuşağı arasında miyop vakalarının hızla arttığını gösteren araştırmalar, göz sağlığını korumanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor. Araştırmalar dünya çapında miyop vakalarının son yıllarda %50 oranında arttığını ortaya koyuyor.

Z KUŞAĞI Miyopi MI?

Z Kuşağı olarak adlandırılan gençler teknolojinin nimetlerinden yararlanırken vizyonları da bozuluyor. Miyop vakaları son 30 yılda dünya çapında yaklaşık %50 oranında arttı.

Özellikle akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlarla uzun süre vakit geçirmek gözler üzerinde ciddi etkiler yaratabiliyor. Bu basit çözümlerle bu durumun önüne geçebilirsiniz.

iStock-895653602

Öncelikle akıllı telefonlar ve bilgisayarlar için mavi ışık filtreleri kullanarak gözlerinizi koruyabilirsiniz.

iStock-1127280165

Mavi ışık filtrelerinin yanı sıra günlük olarak dijital ekran karşısında geçirilen sürenin sınırlandırılması ve düzenli aralıklarla mola verilmesi göz sağlığınızın korunmasında büyük fayda sağlayacaktır.

iStock-1308485052

Son olarak açık havada vakit geçirme alışkanlığını teşvik edin. Açık havada egzersiz yapmak veya doğa yürüyüşleri yapmak göz sağlığını iyileştirebilir. Bu unsurların yanı sıra bir göz doktoruna görünmeniz de göz sağlığınızı korumanıza yardımcı olacaktır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Savunma ve Siber Güvenlik Başkanı Bakan Uraloğlu'nun telefon numarasını kopyaladılar! "Gerçekten dikkat etmemiz gerekiyor"Savunma ve Siber Güvenlik Başkanı Bakan Uraloğlu'nun telefon numarasını kopyaladılar! “Gerçekten dikkat etmeniz gerekiyor”
Kendisini önce boğduğu, sonra da parçalara ayırdığı ortaya çıktı.Kendisini önce boğduğu, sonra da parçalara ayırdığı ortaya çıktı.
Sınırda kamuflajlı askeri araçla kaçakçılık!  Tam 7 ay sürdü ve kişi başı 3 bin dolar aldılar... Bunların arasında emekli askerler de vardı.Sınırda kamuflajlı askeri araçla kaçakçılık! Tam 7 ay sürdü ve kişi başı 3 bin dolar aldılar… Bunların arasında emekli askerler de vardı.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber