Yatırımcıların dikkatine… Altın fiyatları düşüyor: Cumhuriyet’te altının gram, çeyrek altının, altının fiyatı ne kadar? 2 Nisan 2024 altın fiyatları… – Ekonomiye dair son dakika haberleri

Altın alıp satacaklar ve yatırımcılar merakla güncel altın fiyatlarını araştırıp takip ediyor.

Dün ons fiyatındaki yükselişe paralel olarak yükselen gram altının fiyatı, günü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,8 artışla 2.350 liradan tamamladı.

Yeni güne değer kaybıyla başlayan altının gram fiyatı önceki kapanışa göre yüzde 0,4 düşüşle 10.20’de 2.340 lirada gerçekleşti. Aynı raporda çeyrek altın 4 bin 190 liraya, Cumhuriyet altını ise 16 bin 310 liraya satılıyor.

BİR ONS ALTIN ​​NE KADAR?

Art arda altıncı işlem gününde yükselişini sürdüren ons altının fiyatı, bugün 2.288,5 dolarlık rekoru aştıktan sonra satış baskısının artmasıyla önceki kapanışa göre %0,3 düşüşle 2.273 dolarda işlem görüyor.

Analistler, Fed’in (Fed) beklenenden daha geç politika faizi indirmeye başlayabileceği korkusuyla dolar endeksinin güçlendiğini ve tahvil piyasalarında satış baskısının arttığını kaydederken, altının artan maliyetine rağmen altına olan talebin güçlü kaldığını ifade etti. . alternatifler.

Yatırımların odağında yoğun makroekonomik veri takviminin, özellikle de Fed Başkanı Jerome Powell’ın bugün yaptığı açıklamaların olduğunu söyleyen analistler, konuşma ve verilerden alınacak sinyallerin ons fiyatı üzerinde etkili olması gerektiğini söyledi. altın.

Analistler, bugün Avro Bölgesi’nde enflasyon, ABD’de ADP özel sektör istihdamı ve hizmet sektörü satın alma yöneticileri endeksi (PMI) verilerinin takip edileceğini, euro fiyatının 2 bin 80 ve 2 bin 300 dolar direncinin devam edeceğini söyledi. Ons altının direnci 2 bin 250 ve 2 bin 230 doların destek konumunda olduğu açıklandı.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber