UNRWA: Refah'tan 150 bin kişinin göç ettiği tahmin ediliyor

Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı'nın (UNRWA) Medya Departmanından Louise Waterridge, sosyal medya platformunda yaptığı açıklamada şunları söyledi: dedi.

UNRWA'nın Refah'taki saldırılardan 150 bin kişinin kaçtığını tahmin ettiğini söyleyen Waterridge, “Güneyde Refah merkezi ve Gazze'nin kuzeyinde Cibaliya yönünde yeni bölgeler için tahliye emri çıkarıldı.” ilan etti.

İsrail ordusu bugün Filistinlilerden Refah şehrinde ve Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki diğer bazı bölgelerde belirlenmiş “güvenli bölgelere” gitmelerini istedi.

7 Mayıs'ta İsrail Refah'a kara saldırısı başlattı

İsrail Güvenlik Kabinesi'nin, Gazze'nin güneyindeki saldırılardan kaçan yaklaşık 1,5 milyon kişinin sığındığı Refah kentindeki kara saldırılarının “alanının genişletilmesine” ilişkin kararı dün onayladığı bildirildi.

İsrail ordusu, 7 Mayıs'ta Refah'ın doğusuna kara saldırısı başlattığını ve Refah sınır kapısının Mısır'a açılan Filistin tarafının kontrolünü ele geçirdiğini duyurdu.

İsrail ordusunun işgal ettiği bölge aynı zamanda Gazze'ye insani yardımların girişinde ana geçiş noktası olan ve Gazze Şeridi'ndeki Filistinlilerin bölgeyi terk etmek için kullandıkları tek geçiş noktası olan Mısır sınırındaki Refah sınırını da içeriyor.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber