Ünlü İngiliz doktor Mosley, Yunanistan'ın Sömbeki adasında günlerdir kayıptı.

Bu haberin ilk yayınlandığı dil İngilizcedir.

Yunan kurtarma ekipleri, en son Çarşamba günü Sömbeki'de bir plajın yakınında görülen tanınmış İngiliz doktor Michael Mosley'i aramaya devam ediyor.

REKLAM

Yunan polisi, Doğu Ege Denizi'nde Türkiye'ye yaklaşık 6,5 kilometre uzaklıkta bulunan Simi (Simi) adasında çarşamba gününden bu yana geniş çaplı bir arama kurtarma operasyonu gerçekleştirildiğini duyurdu.

67 yaşındaki Michael Mosley, kilo kaybı için aralıklı orucu popülerleştirmesiyle tanınan ve televizyon programlarıyla ünlenen İngiliz bir doktor.

Çarşamba günü öğleden sonra saat 13.30 sıralarında St. Kilisesi'nde. Nicolas plajından tek başına yürüyüşe çıkan doktorun saat 19.30'da geri dönmemesinden endişe duyan eşi, durumu Yunan polisine bildirdi.

Arama kurtarma köpekleri, dronlar ve helikopterin yanı sıra polis, itfaiyeciler, sivil koruma personeli ve yürüyüşçüler arasında popüler bir ada olan Sömbeki'den gönüllüler de aramaya katıldı.

Mosley, dünyanın birçok yerinde gazeteci Mimi Spencer'la birlikte yazdığı 2013 tarihli “Hızlı Diyet” kitabıyla tanınıyor. Bilindiği üzere “5:2 diyeti”, insanların haftanın iki günü kalori alımını en aza indirerek, diğer beş günü ise sağlıklı beslenerek nasıl hızla kilo verebileceklerini ortaya çıkardı.

Ünlü doktor ayrıca, diyet yapan kişinin 5:2 programına geçmeden önce en az iki hafta boyunca kalori alımını günde 800'e düşürdüğü hızlı bir kilo verme programı olan “Fast 800” diyetini de tanıttı.

“İngiltere'yi kim şişmanlattı?” Mosley, “İngiltere'yi Kim Şişmanlattı?” gibi televizyon programlarıyla tanınıyor. ve “Bana Güvenin, Ben Bir Doktorum”, birkaç bölümde kendisi üzerinde deney yapılmasına izin verdi. İngiliz kanalı BBC için çekilen “Infested! Living with Parasites” adlı belgesel için altı hafta boyunca bağırsaklarında tenyalarla yaşadı.

Mosley, İngiliz televizyonlarında düzenli olarak yer almasının yanı sıra Daily Mail gazetesinde yazdığı makalelerle de tanınıyor. Ayrıca diyet ve egzersizle ilgili çok sayıda film çekti.

Mosley, İngiliz komedi topluluğu Monty Python'un üyesi John Cleese'nin sunduğu ve Elizabeth Hurley, Pierce Brosnan gibi birçok ünlünün yer aldığı BBC bilim belgeseli “The Human Face”teki baş yapımcı rolüyle 2002'de Emmy kazandı. ve David Attenborough'a aday gösterildi.

Mosley'in aynı zamanda doktor, yazar ve sağlık köşe yazarı olan eşi Clare Bailey Mosley'den dört çocuğu var. Mosley ayrıca diyet kitapları için tarifler de yazdı.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber