Ukrayna duyurdu: Zaporojya nükleer santraline saldırı! “Çok korkunç sonuçlara yol açabilir”

Rusya’nın 2022 yılında ele geçirdiği ve şu anda Rusya’nın kontrolünde olan, Avrupa’nın en büyük enerji santrali olan Zaporijya Nükleer Santrali, Ukrayna’nın güneydoğusunda yer alıyor. Saldırılarda tesisin altyapısının hedef alındığı bildirildi.

“ÇOK CİDDİ SONUÇLARA YOL AÇABİLİR”

Açıklamada, tesisin kritik altyapısına saldırı gerçekleştirildiği belirtilerek, “Dizel tanklarının arkasındaki alana patlayıcı atıldı. Tesisin kritik altyapısına da top ateşi açıldı.” çok ciddi sonuçlara yol açabilir.” değerlendirme yer aldı.

Ukrayna’nın güneydoğusundaki Zaporojye nükleer santrali Avrupa’nın en büyük nükleer santralidir.

Toplam 6 nükleer reaktöre ve 5.700 megawatt saat elektrik üretim kapasitesine sahip olan santral, Ukrayna’nın toplam elektriğinin %20’sini sağlıyor.

Zaporijya nükleer santrali 2022 yılında Ruslar tarafından ele geçirildi. Şu anda Rus ordusunun kontrolünde olan santralin çevresine topçu saldırıları yapılıyor. Ukrayna ve Rusya bu saldırılardan birbirini suçluyor.

(AA)Bu içerik Doğukan Akbayır tarafından yayınlanmıştır.

Başlık yönlendirmesi
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
10 yaşındaki kız kardeşine tacizde bulundu ve videolarını sosyal medyada paylaştı10 yaşındaki kız kardeşine tacizde bulundu ve videolarını sosyal medyada paylaştı
Milli Savunma Bakanlığı'ndan terörle mücadelede kararlılık mesajı! Milli Savunma Bakanlığı’ndan terörle mücadelede kararlılık mesajı!
Naci Görür öfkelendi!  Uzun uzun anlattı ve isyan etti: Hakaret etmek istemiyorum.Naci Görür öfkelendi! Uzun uzun anlattı ve isyan etti: Hakaret etmek istemiyorum.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber