Trump: İsrail Gazze’de başlattığı işi bitirmeli ve bir an önce sonuca varmalı

İsrail’in Gazze’deki savaşına ilişkin konuşan eski ABD Başkanı Donald Trump, “Şunu çok net söylüyorum: Bu bitsin, barışa dönelim, insanları öldürmeyi bırakalım. Bir an önce bitsin çünkü normale dönmemiz lazım” dedi. ve barış.” dedi.

REKLAM

Eski ABD Başkanı Donald Trump, İsrail’in Gazze’de “başladığını bitirmesi” gerektiğini ancak “hızla sonuca varması” gerektiğini söylerken, Gazze’den gelen görüntüler nedeniyle “İsrail’in halkla ilişkiler savaşını kaybettiğini” söyledi.

Eski ABD başkanı, The Hugh Hewitt Show’a verdiği röportajda, “Buna bir son verip normale dönmeniz gerekiyor” dedi. “Onların bunu yapma şeklini beğendiğimden emin değilim ama siz “(Hamas’a karşı) bir zafer elde etmeliyiz. Zafere ulaşmalıyız ve bu uzun zaman alır” dedi.

Cumhuriyetçi Parti adayı geçtiğimiz günlerde İsrail gazetesi Hayom’a verdiği röportajda İsrail’in Hamas’la savaşı “sonlandırması” gerektiğini ve İsrail’in uluslararası sahnede “çok fazla destek kaybettiğini” söyledi.

Trump bugünkü röportajında ​​o dönemdeki değerlendirmelerini savundu.

Röportajı yapan İsrailli gazetecilerden biri daha sonra Trump’ın yorumunun “onları derinden sarstığını” yazdı ve hem Trump’ın hem de Başkan Joe Biden’ın “retorik olarak İsrail’e sırt çevirdiğini” söyledi.

Trump: İnsanları öldürmeyi bırakın, barışa dönelim

Trump, şunları söyledi: “Çok açık söylüyorum, bu bitsin, barışa dönelim ve insanları öldürmeyi bırakalım. Bu çok basit bir açıklama. Yapın. Bu işi bitirmeleri gerekiyor. Bir an önce bitirsinler.” . Mümkün çünkü normalliğe ve barışa dönmemiz gerekiyor.” dedi.

Sözlerini defalarca tekrarlayan Trump, “Başladıkları işi bir an önce bitirip sonuca varmalılar, biz de hayatımıza devam etmeliyiz” dedi. dedi.

Eski başkan, Hamas’ın başkan olması halinde İsrail’e saldıramayacağını savundu ancak bunun nasıl olacağına dair ayrıntı vermedi.

Trump: Joe Biden ABD tarihinin en beceriksiz başkanıdır

Mevcut Başkan Joe Biden’ı sert bir şekilde eleştiren Trump, sözlerine şöyle devam etti:

“Ben başkan olsaydım bu olmazdı. İran meteliksizdi. Paraları yoktu. Hiçbir şeyleri yoktu. İran’la anlaşma zaten yapılmış olurdu. Bu arada, muhtemelen 45’te nükleer silahlara sahip olacaklar. Veya 60 gün sonra nükleer silahlara sahip olacaklar.” Onlarla konuşmak biraz daha zor olacak. Ancak 7 Ekim asla gerçekleşmeyecekti. Sahip olduğumuz bu aptal başkan yüzünden bütün dünya patlıyor. O bir salak. Sahip olduğumuz en aptal başkan. En yozlaşmış ve en beceriksiz. Ve şimdiye kadar sahip olduğumuz en kötü başkan. “Biliyorsunuz, diyorum ve çoğunu duymuşsunuzdur. Tarihteki en kötü on cumhurbaşkanı, bu adamın sınırda yaptığı, sınırda yaptığı zararları vermekte başarısız oldu. Şu ana kadar muhtemelen 15 milyon insan ülkemize giriyor ve çok daha fazlası da yolda. Bu tam bir delilik.” “Ülkemize üç buçuk yılda yaptıkları inanılmaz.”

“İsrail dünyadaki halkla ilişkiler savaşını kaybediyor”

İsrail’in dünya kamuoyuna mesaj vermekte zorlandığını belirten Trump, şunları söyledi:

“İsrail halkla ilişkiler savaşını kesinlikle kaybediyor. Çöken binaların en iğrenç, korkunç resimlerini yayınlıyorlar. İnsanlar bu binalarda çok fazla insan olduğunu düşünüyor ve bundan hoşlanmıyorlar. Ve ben bilmiyorum neden bu tür savaş zamanı görüntülerini yayınlıyorlar? Bence bu onları güçlü gösteriyor. Ama bana göre, “Bu onları güçlü göstermiyor. Halkla ilişkiler savaşını kaybediyorlar. Çok ciddi bir şekilde kaybediyorlar. Ama başladıkları işi bitirmeleri ve çabuk bitirmeleri gerekiyor ve biz de yolumuza devam etmeliyiz. hayatları.”

Trump, savaş sırasında İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu eleştiren birçok yorumda bulundu.

Özellikle Hamas’ın 7 Ekim’de İsrail’e saldırısının hemen ardından Netanyahu’yu ve İsrail istihbarat servislerini saldırıya hazırlıksız olmakla eleştirdi.

Röportaj sırasında Trump sunucuya şu soruyu sordu: “Hala %100 İsrail’in tarafındasın, değil mi?” sorusuna “evet” yanıtını verdi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber