Trump, göçmenleri Hannibal Lecter'in “yamyam” karakterine benzetti

ABD'nin eski başkanı ve Kasım seçimlerinde Cumhuriyetçilerin adayı olan Trump, kampanyası boyunca göçmenlik karşıtı söylemlerini sürdürüyor.

REKLAM

ABD başkanlık seçimleri öncesinde göçmen karşıtı kampanyasını yürüten Başkan Donald Trump, Oscar ödüllü “Kuzuların Sessizliği” filmindeki seri katil karakteriyle göçmenleri suçladı.

New Jersey'de yaptığı konuşmada göçmen karşıtı açıklamalarına bir yenisini daha ekleyen başkan adayı, kaçak göçmenleri Oscar kazandığı filmde Anthony Hopkins'in canlandırdığı Hannibal Lecter karakterine benzetti.

Lecter'i “harika bir insan” olarak tanımlayan eski başkan, şunları söyledi: “'Kuzuların Sessizliği' filmini izleyen var mı? Çoğu zaman akşam yemeğine bir arkadaşını davet ederdi. Son sahneyi hatırlıyor musunuz? zavallı doktor “Affedersiniz, bir arkadaşımın evine akşam yemeğine davetliyim” diyordu. Bu arkadaşınız Hannibal Lecter'di, merhum büyük Hannibal Lecter.

“Ülkemizde istemediğimiz insanlar serbestçe dolaşıyor.” Cumhuriyetçi aday, şunları söyledi: “Ülkemize kontrolsüz, sorgusuz bir şekilde geliyorlar. Ülkemizi yok ediyorlar, biz de arkamıza yaslanıyoruz. Buna izin veremeyiz. Bu seçimi kazansak iyi olur, çünkü bunu yapmazsak ülkemize zarar veririz.” harap olacak.” dedi.

“Göçmenler akıl hastası”

Trump 2015'te ilk kez başkanlığa aday olduğunda, göçmenlerin başka ülkelerden ABD'ye gönderilen “şiddet içeren suçlular” veya “akıl hastası” olduklarını iddia etmişti.

Trump ayrıca halka açık konuşmalarında göçmenlerin “psikiyatri hastanelerinden” geldiklerini ifade ediyor.

Biden yönetiminin göçmen krizini ele alış biçimini eleştiren Trump, kampanyası sırasında Hannibal Lecter karakterine birçok kez gönderme yaptı.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber