İsrail ordusunun Ramallah’ta gece baskını: 16 yaşındaki Filistinli öldürüldü

İsrail güçlerinin onlarca askeri araçla Mahmud Abbas liderliğindeki Filistin Yönetimi’nin karargâhı Ramallah’a girdiği bildirildi.

REKLAM

İsrail güçlerinin, işgal altındaki Batı Şeria’daki Filistinlilerin idari başkenti Ramallah’a gece yarısı baskın düzenlediği ve son yılların en büyük baskınında mülteci kampındaki 16 yaşındaki bir genci öldürdüğü bildirildi.

Filistinli kaynaklar Reuters’e Pazartesi günü yaptığı açıklamada, İsrail güçlerinin Mahmud Abbas liderliğindeki Filistin Yönetimi’nin karargâhı olan şehre onlarca askeri araçla girdiğini söyledi.

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail güçlerinin Am’ari mülteci kampına düzenlenen baskın sırasında 16 yaşındaki Mustafa Abu Shalbak’ı vurarak öldürdüğünü söyledi.

Filistin haber ajansı WAFA, İsrail güçlerinin kampa saldırısı sırasında çatışma çıktığını, askerlerin “gerçek mühimmat” kullanarak Ebu Şalbak’ı boynundan ve göğsünden yaraladığını bildirdi.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarıyla Batı Şeria’da şiddet arttı. İsrail askerleri ve Yahudi yerleşimcilerle çıkan çatışmalarda en az 400 Filistinli öldürüldü.

Görgü tanıkları, İsrail güçlerinin Batı Şeria’nın Tulkarem kasabasına düzenlediği baskın sırasında bir ana yolu da tahrip ettiğini söyledi.

WAFA ayrıca İsrail güçlerinin Batı Şeria’nın Nablus kentine baskın düzenlediğini ve daha önce İsrail tarafından Nisan ayında İngiliz-İsrailli bir anne ve iki kızının ölümüne yol açan bir saldırı düzenlemekle suçlanan bir adamın evini havaya uçurduğunu bildirdi.

Geçtiğimiz Mayıs ayında Nablus’ta Muaz el-Masri isimli bir Filistinli İsrail güçleri tarafından öldürülmüştü.

Filistinli Esirler Kulübü’ne göre, İsrail güçleri Batı Şeria’da gece boyunca düzenlediği baskınlarda en az 55 Filistinliyi tutukladı.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber