Fransa’nın güneydoğusunu vuran şiddetli fırtınada 7 kişi kayboldu

Bu haberin ilk yayınlandığı dil İngilizcedir.

Fransa’nın güneydoğusunda geniş bir alanı etkisi altına alan şiddetli fırtına, büyük maddi hasara yol açarken, en az 7 kişi de kayıptı.

REKLAM

Fransa’nın güneydoğusunda geniş bir alanı etkisi altına alan şiddetli fırtına, büyük maddi hasara yol açarken, en az 7 kişi de kayıptı.

Cumartesi gecesi Gard bölgesindeki köprüden otomobille geçmeye çalışırken sel sularına kapılan 2’si çocuk 5 kişiyi arama çalışmaları sürüyor.

Vali genel sekreteri Frédéric Loiseau, Cumartesi günü Nîmes şehrinin kuzeyindeki Dions’ta bir baba ve 4 ve 13 yaşlarındaki iki çocuğunun sel suları nedeniyle sürüklendiğini, diğer iki çocuğun da Goudargues’te sel sularında mahsur kaldığını söyledi. Pazar günü bölgenin kuzeyinde.

Valilik kabinesinden pazar günü yapılan açıklamada, Ardèche bölgesinin Saint-Martin-de-Valamas kasabasında cumartesi akşamından bu yana bir kişinin kayıp olduğu belirtildi.

Cumartesi akşamı Gard’ın Gagnieres kasabası yakınlarında yedinci bir kişinin de ortadan kaybolduğu bildirildi.

Yetkililer uyarıyor

Fransız Meteoroloji İdaresi Pazar günü vatandaşları Ardèche, Aveyron, Gard, Lozère ve Var bölgelerinde su baskını tehlikesi konusunda uyardı.

Aşırı yağış ve fırtına nedeniyle Charente-Maritime ve Gironde su baskını riski taşıyan bölgeler arasında yer alıyor.

Yedi bölgenin tamamında vatandaşlar zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaya ve yetkililerin uyarılarına uymaya davet ediliyor.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber