Eski Devlet Bakanı Cavit Çağlar, Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir'i ziyaret etti – GÜNDEM

Eski Devlet Bakanı ve iş adamı Cavit Çağlar, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde yüksek oy oranıyla Nilüfer Belediye Başkanı seçilen Şadi Özdemir'e tebrik ziyaretinde bulundu. Nilüfer Belediyesi halk salonunda yapılan ziyarette, Cavit Çağlar'a yeğeni Alihan Hattat da eşlik etti. Kendisine Olay Medya CEO'su Mehmet Ali İnan, Olay gazetesi genel yayın yönetmeni Ahmet Emin Yılmaz, köşe yazarları İhsan Aydın ve İsmail Öztat eşlik etti.

Samimi bir atmosferde gerçekleşen ziyarette konuşan Cavit Çağlar, Belediye Başkanı Şadi Özdemir'e geçmiş olsun dileklerini iletti. Özdemir'le yıllar önce tanıştıklarını anlatan Çağlar, başkan oluncaya kadar farklı kademelerde çalıştığını hatırlattı.

Özdemir'in artık göreve geldiğini ve komutayı devraldığını belirten Çağlar, bugün Bursa ve Nilüfer'e hizmet etme fırsatının doğduğunu belirterek, şunları söyledi: “Şadi Özdemir'in başarılı olacağına eminim. Kendisiyle iyi bir dostluğumuz var. Kardeşçe, kardeşçe ilişkilerimiz var. “Sizi tebrik ediyorum” dedi.
Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, 1992 yılında Cavit Çağlar'la tanışma fırsatı bulduğunu ifade etti. Çağlar'ın vizyonundan faydalandığını belirten Özdemir, bir ağabey gibi davranan bir ağabey olduğunu söyledi. , birçok konuyu ondan öğrenme fırsatı buldu.
Uzun yıllardır belediyecilik hizmetlerinin içinde bulunduğunu anlatan Özdemir, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile Nilüfer Belediye Başkanının ortaklaşa birçok yenilikçi yaklaşım ve projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. Bozbey'in Nilüfer'i güzelleştirdiğini belirten Özdemir, şöyle konuştu: “Artık Nilüfer herkesin yaşamak istediği bir şehir haline geldi. “Biz de bu duyguyu, Nilüferli olma duygusunu büyüteceğiz. O günden bugüne devam eden kültür, sanat ve spor kenti duygusunu büyütmeye, planlarımızı, projelerimizi bu çerçevede hayata geçirmeye çalışıyoruz. Tarım alanlarını koruma motivasyonu ile kalkınma ve koruma dengesini sağlamaktır” dedi.

Özdemir, mevcut sanayi bölgelerine ek olarak Bandırma'ya kadar olan bölgede açılacak yeni sanayi bölgelerinin Nilüfer'deki yeni talep ve yoğunluğu yansıtacağını, bunun da birçok sorunu beraberinde getireceğini söyledi. Özdemir, Nilüfer'in yaşam kalitesi, kültür ve sanat açısından birçok fırsat sunduğunu vurguladı.

Nilüfer'de yaşamak isteyenlerin sayısının arttığını ve bu nedenle planlamaya ihtiyaç duyulduğunu belirten Özdemir, şöyle konuştu: “Yeni planlama yeni yoğunluğu da beraberinde getiriyor. Bu nedenle herkesin aklına, fikrine ve dayanışmasına ihtiyaç var. Kenti sağduyuyla, kent dinamikleriyle yönetmek istiyoruz. Çünkü buranın sorunlarını hepimiz paylaşıyoruz” dedi.
Kentsel kirlilik, trafik ve depremle ilgili sorunlara da değinen Özdemir, şunları söyledi: “Aklımızı toplayalım. Yeni projelerle şehrimizi modern bir şehir haline getirmek istiyoruz. Bunu başarmak için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.
Ziyaretin bir kısmına Bursaspor yönetimi de katılarak başkan Özdemir ve Cavit Çağlar ile sohbet etti. Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber