Dursun Özbek’in F.Bahçe’nin çekilme kararı sonrası açıklaması: “Dünyanın şerefi bozuldu” – Son Dakika Spor Haberleri

Galatasaray ile F.Bahçe, 2023 Turkcell Süper Kupa karşılaşması için 11 Nisan Stadı’na gitti.

Giallorossi, 1. dakikada Mauro Icardi’nin golüyle 1-0 öne geçti. Sarı-lacivertliler erteleme kararı alınmadan soyunma odalarına giderek sahayı terk etti.

Maçın hakemi Volkan Bayarslan ve yardımcıları, F.Bahçe’nin geri dönmemesi için bir süre bekledi, ancak 4. dakikada maç tatil edildi.

Maçın ardından Galatasaray Başkanı Dursun Özbek bir açıklama yaptı.

Dursun Özbek yaptığı açıklamada; “Üzgünüm böyle bir durum beklemiyorduk. Şanlıurfa taraftarına derbi izletmek yerine çok saçma şeyler yaşadık. Bu çok önemli bir kupa, asırlık kupa. Bu derbiyi izlerken hiç beklemediğimiz bir şey yaşadık. Bu maçın geliri depremzedelere yardıma gidecekti. Bir takım dolu, diğeri boş. Çok üzgünüm. Dünyanın şerefini lekeledik” Galatasaray ve F.Bahçe’nin misyonu bunların ötesindedir. Bu 19 yaş altı çocuklara yazık değil mi? Bunları neden amaçlarınız için kullanıyorsunuz? Bu, tarihe geçecek bir Süper Kupa finalidir.” Bu “Hazırlığın kime faydası oldu? Önümüzdeki birkaç gün daha da gergin geçecek. Ben bu gerilimin sona ermesinden yanayım. Bu final onlar için de bizim için de pek iyi gitmedi. Keşke insanlar tekrar düşünse. Hiç iyi gitmedi. “ Dedi.

Galatasaray Başkanı sözlerine şöyle devam etti; “Ben protokol için geldim. F.Bahçe hocası oraya gelmedi. Normalde gelmeleri gerekirdi. O kadar senaryo söylendi, böyle olacağını beklemiyorduk. İki-üç yıldır buradayım” Günlerdir böyle bir sevgi görmemiştik. Urfalılar bize kucak açtı.” dedi.

TFF’NİN SEÇİM KARARI

Dursun Özbek federasyonun seçim kararına ilişkin; “Federasyondan seçim yapılması bekleniyordu. Federasyon gereğini yaptı. Hayırlı olsun. Bugünden yarına birdenbire olmaz. 100’den fazla kişiyi seçeceğiz. Ara sürenin makul olduğunu düşünüyorum. Herkes şunu anlamalıdır: “Bunu. Federasyon erken seçim kararını verebilir. Federasyon bu kararı aldı ve duyurdu. 20 gün. “Bu bir federasyon için çok önemli. Federasyonun kararına da saygı duyulmalı. Önlerinde çok zaman olmasına rağmen bu kararı verdiler. Federasyon kararının sorgulanmasının başka bir amacı olduğunu düşünüyorum.” Dedi.

Dursun Özbek; “Kendimize hakim olmalıyız. Galatasaray’ın başkanı olarak sporun tüm paydaşlarını duyarlı olmaya çağırıyorum.” Dedi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber