Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yozgat’taki AK Parti mitinginde konuştu! “Matryoshka ittifakı var”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Yozgat’taki mitinginde açıklamalarda bulundu. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen gösteriye 50 bin kişi katıldı.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Kardeşim Fuat Oktay’ı Yozgat’a gönderdim. Ne diyelim, bugün kaderimiz. Hızlı trenden memnun musunuz? Tekrar hayırlı olsun. Yapılırsa AK Parti yapacak. AK Parti yapacak.” bir daha yapın. Böyle alay edilmeye aldanmayalım ve birileri bir şeyler yapalım derse Başkan, kardeşiniz hizmetinizdedir. Biz sizin efendiniz değil, hizmetçiniz olduk. Yozgat’taki hizmetimiz çok daha güçlü olacak. yerel yönetimdeki arkadaşlarımızla ve 31 Mart’ta cumhurbaşkanı seçilecek tüm belediye başkan kardeşlerimizle. Sorgun ve Akdağmadeni istasyonlarının açılmasıyla birlikte daha fazla vatandaşımız ‘hızlı tren’ konforundan yararlanmaya başladı. dualarınızı ve desteklerinizi bize esirgemeyin.Allah’ın izniyle gerisi bizim için sorun değildir.

“Meydanda 50 BİN KİŞİ VAR”

Kardeşlerim bir sorun var, çözeceğiz. Bir engel var, onu aşabiliriz. Saldırı olursa göğsümüzü koruyacağız. Yozgat yanımızda olduğunda yedi güce meydan okumaktan çekinmeyeceğiz. Yozgat bu yolda bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Terör örgütlerinden, ihanet ağlarına kadar herkesin kafasını ezdik. Hala eziliyoruz. Bakın, Gabar’da petrol çıkardık. Teröristleri kovduk ve şimdi de oradan onbinlerce varil petrol çıkarıyoruz. Devletimizin topraklarında operasyon yapılmasına izin vermedik. Nerede haksızlık varsa müdahale ettik.

“TÜRKİYE’Yİ BUGÜNLERE HEP BİRLİKTE GETİRDİK”

Savunma sanayinde efsane yaratan bir Türkiye var. Bugün kardeşlerine sırtını dönmeyen, haklarını korumak için her adımı atan bir Türkiye var. Karabağ’ın otuz yıllık işgaline son vermede, Libya’da darbeyi önlemede güçlü, cesur ve kurnaz bir Türkiye var. Türkiye’yi bu güne biz getirdik. Ekonomiden ihracata, turizmden istihdama kadar ülkemizi 4-5 kat büyüttük. Ülkemizi birçok manşette vurgulanan konuma getirdik. ‘Ayran karaciğeri soğutmaz’ diyerek özellikle savunmada kendimizi kestik.

“ÖNCE ENFLASYONU TEK HARFLERE DÜŞÜRDÜĞÜMÜZDE YİNE YAPARIZ”

TOGG’un milletimize kavuşmaması için her türlü talihsizliği yaptılar. Fabrikası bile yok diyenlere aldırış etmeden kararlılıkla yolumuza devam ettik ve başardık. Çok daha fazlasını başarmayı umuyoruz. Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına dahil edene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Çok şükür ekonomimizin büyüme cephesinde bir sorunu yok. Depremin getirdiği 104 milyar dolarlık ek yüke rağmen geçen yıl yüzde 4,5 büyüdük. Milli gelirimiz ilk kez 1,1 trilyon doları aştı. Nereden nereye? İşsizlik oranımız %9,4 ile 10 yılın en düşük seviyesine geriledi. 57 milyon turiste ve 54 milyar dolarlık turizm gelirine ulaştık. En büyük sorunumuz olan enflasyon konusunda yılın ikinci yarısından itibaren güzel haberler gelmeye başlayacak. Enflasyonu daha önce nasıl tek haneye düşürdüysek, yine bunu yapacağız. Tatil ikramiyelerini Nisan ayının ilk haftasında hesaplarımıza yatırıyoruz. Kimseye enflasyon yaşatmadık, kimseyi mağdur etmeyeceğiz.

İçinde bulunduğumuz yüzyılı, Türk mührünü kararlılıkla basmadan sürdürmeyeceğiz. Kimsenin bizi bölmesine izin vermeyeceğiz.

Bugün hem hasretinizi gidermeye hem de teşekkür etmeye geldim. Bildiğiniz gibi ben Aksaraylıyım, orada da 40 bin kişi vardı. Bizi bölmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Ve Yozgat’taki şirketliğimize devam edeceğiz. Yozgat halkı 17 seçimdir bizi yalnız bırakmadı. Her zaman rekor oylarla bizi destekleyerek Türkiye’ye örnek oldunuz. Son seçimlerde Yozgat halkı olarak milli iradenin sarsılmaz kalesi olduğunuzu kanıtladınız. Yüzde 73 ile Meclis’e, yüzde 76,4 ile Cumhurbaşkanlığına oy verdiniz. Bu nedenle sizlere şükranlarımı sunuyorum. 31 Mart’ta da sandıkları aynı şekilde patlatacak mıyız?

qwe

ERDOĞAN’DAN “MATRUŞKA İTTİFAK” GÖNDERİLDİ

Biz sadece iş yapmak, iş üretmek ve sizlere doğru şekilde hizmet etmekle ilgileniyoruz. Muhtemelen son seçimlerdeki yenilgiden sonra değiştiler. Kendi başkanlarının 13’üncü başkanımız olduğunu söylemeleri dışında hiçbir şeyi değiştirmediler. Darbeden ayrımcılığa, faşizme kadar her zamanki gibi devam ediyorlar. Çırak liderin de selefinin taşeronu olduğu ortaya çıktı. Ağaç kaydı, dingil kırıldı, motor suyu kaynattı. Özgür Efendi, bu işkencenin bir an önce bitmesi ve kendisinin kurtulması umuduyla 31 Mart’ı sabırsızlıkla bekliyor. Kojenerasyon belediyelerini de eleştiriyor, ulaşım hizmetlerimizi övüyor ama paketler halinde taşınan euro ve dolarlarla ilgili hiçbir şey söylemiyor. Bu 6-7 adamı neden bu kadar yorduklarını açıklamıyor. Sorsan ‘ittifak yok’ diyorlar. Ama işe alınan adayları neden belediye başkanı ve meclis üyesi olarak atadıklarını söylemiyorlar. Her iki partinin seçmenlerinin de bundan haberi yok. Seçmenin iradesini birilerine meta olarak sunuyorlar. Matruşka ittifakıyla karşı karşıyayız.

İstanbul’daki hemşehrilerinizi arayıp oylarının Murat Kurum’a olduğunu söyleyeceksiniz, Ankara’yı arayıp oylarının Turgut Altınok’a olduğunu anlatacaksınız. İstanbul’u, Ankara’yı, İzmir’i hep birlikte CHP zulmünden kurtaralım. Bu kardeşlerimize şunu hatırlatmanızı rica ediyorum. 31 Mart’ı milli gün haline getireceğiz.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Erbakan ilk kez rakam verdi: MHP'yi geçtik, sıra İYİ Parti'ye... Sonra bir sonraki hedefini açıkladıErbakan ilk kez rakam verdi: MHP’yi geçtik, sıra İYİ Parti’ye… Sonra bir sonraki hedefini açıkladı
İmamoğlu'na destek olun!  İmamoğlu’na destek olun! “17 bin 127 bakan bile onu durduramaz”
9 yaşındaki çocuğa 11 yıldır her hafta imamdan cinsel istismar!9 yaşındaki çocuğa 11 yıldır her hafta imamdan cinsel istismar!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber