Cumhurbaşkanı Erdoğan “Son seçimler” dedi, gündem hareketlendi! Fatih Portakal erken seçim tarihini verdi

Yerel seçimler için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan“Bu benim için bir finaldir, bu seçim kanunun verdiği yetkiyle son seçimimdir, sonucu benden sonra gelecek kardeşlerime bir emanetin devredilmesi olacaktır.” Yaklaşan açıklamaları yeni bir tartışmayı alevlendirdi.

MECLİSİ GÖSTERDİ

Erdoğan’ın açıklamasının ardından TBMM Başkan Yardımcısı ve AK Urfa Partisi Milletvekili Bekir Bozdağ şunları söyledi: “Parlamento, Cumhurbaşkanının ikinci döneminde seçimlerin yenilenmesine karar verirse, Cumhurbaşkanı yeniden aday gösterilebilir.” Paylaşımlar trend konu haline geldi.

ERKEN SEÇİM TARİHİ VERDİ

Gazeteci Fatih Portakal, siyasi gündemi bir anda değiştiren gelişmelerle ilgili canlı yayında sıra dışı bir açıklama yaptı. Portakal erken seçim tarihi verdi.

İşte Portakal’ın açıklaması:

“BİR KELİME OYUNU”

“Cumhurbaşkanı Erdoğan burada aslında laf oyunu yaptı. Doğru söylüyor Sayın Cumhurbaşkanı, diyor ki: ‘Bu kanunun verdiği yetkiyle son seçimim.’ 2028’e kadar sürerse katılamayacak. Anayasa değişikliği olmazsa… Kelime oyunu, işin içinden çıkmak istemiyor. Dünyada bir tek Putin var. Erdoğan, Aliyev ve Türkmenistan mı dedik? Onlar 4-5. Dünya liderleri ama sandıkla geliyorlar, yapacak başka bir şey yok.

Ekran görüntüsü 2024-03-12 211815

“SEÇİMLERE HAZIRLIK YAPIYORLAR”

Yapacaklar, şimdi söylüyorum, büyük ihtimalle 2027’de konuyu Meclis’e taşıyacaklar. Erdoğan seçim isterse Anayasa’ya göre bir daha aday olamaz. Adalet Bakanı da şunları söyledi: “Meclis seçime giderse…” Cevdet Yılmaz, “2026’da enflasyonu tek haneye indireceğiz” dedi. Artık tüm çaba onun için, bunu kağıda dökemiyorlar. Meclis aritmetiği belli, 2027’de 360 ​​milletvekili olsa “Arkadaşlar erken seçime gidelim” diyebilirsiniz. AK Parti ve MHP’nin milletvekili sayısı 313. 47 milletvekiline ihtiyaç var. 38 milletvekili olan İYİ Parti’yi yanınızda getirebilir misiniz? Ben öyle düşünüyorum, bir sonraki hedef bu olacak. YRP onu destekleyecek mi? Orada 4 kişi var, yani 42. 5 üyeye daha ihtiyacımız var. Listelemediğimiz partiler de var, 2027 seçimlerine hazır olun.”

31 MART SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ TÜM HABERLERE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Marmaray'da korkunç kaza!  Bir anda kendini raylara attıMarmaray’da korkunç kaza! Bir anda kendini raylara attı
Mansur Yavaş'ın İYİ Cengiz Partisi adayı Topel Yıldırım hakkında canlı yayında açıklaması: "Gelip Mamak belediye başkanı olmamı istedi."Mansur Yavaş’ın parti adayı İYİ Cengiz Topel Yıldırım’ın canlı yayınına ilişkin açıklaması: “Geldi ve benden Mamak’ta belediye başkanlığı istedi”
Cemaat korkunç bir manzaraya tanık oldu!Cemaat korkunç bir manzaraya tanık oldu!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş