Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Paşinyan'ın kritik görüşmesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ermenistan Başbakanı Paşinyan arasında görüşme gerçekleşti. Yapılan açıklamada “Görüşmede her iki lider de Türkiye ile Ermenistan arasındaki ilişkilerin önkoşulsuz tamamen normalleştirilmesi yönündeki siyasi iradelerinin altını çizdi.” Söylendi.

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile 18 Haziran 2024 tarihinde telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Toplantıda Başbakan Paşinyan, Cumhurbaşkanımızın Kurban Bayramını kutladı; Sayın Cumhurbaşkanımız, yaklaşan Vardavar İsa Mesih'in Başkalaşım Günü nedeniyle Başbakan Paşinyan'ı da tebrik etti.

Sayın Cumhurbaşkanımız, son dönemde Ermenistan'ın kuzey bölgelerinde yaşanan sel felaketi nedeniyle Başbakan Paşinyan'a taziyelerini iletti.

Görüşmede her iki lider de Türkiye ile Ermenistan arasındaki ilişkilerin önkoşulsuz tamamen normalleştirilmesi yönündeki siyasi iradelerinin altını çizdi.

Bu bağlamda liderler, iki ülkenin Özel Temsilcileri arasındaki görüşmelerin sürdürülmesinin öneminin altını çizdi ve şu ana kadar üzerinde mutabakata varılan konuları doğruladı.

Liderler ayrıca Türkiye ve Ermenistan'ın üst düzey yetkilileri arasında devam eden diyaloğu memnuniyetle kaydetti; “Ayrıca bölgedeki son gelişmeleri ve uluslararası gündemi de ele aldılar.”

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Putin'in tarihi ziyareti!  24 yıl sonra Kuzey Kore'dePutin'in tarihi ziyareti! 24 yıl sonra Kuzey Kore'de
Başakşehir'de polis alarma geçti!  Yürek yakan olay: Çocuklarını böyle pencereye astıBaşakşehir'de polis alarma geçti! Yürek yakan olay: Çocuklarını böyle pencereye astı
İran'da 4,9 büyüklüğünde deprem!  Ölü ve yaralılar varİran'da 4,9 büyüklüğünde deprem! Ölü ve yaralılar var

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber