CHP'li başkan tutuklandı: AKP Özel'i aradı, CHP'den açıklama geldi! – Son dakika siyasi haberler

İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlanan Dönmez, sağlık kontrolünün ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Mahkemeye CHP milletvekilleri Bekir Başevirgen ve Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, partililer ve bazı belediye çalışanları da geldi.

AKP'DEN ÖZEL'E ÇAĞRI

Manisa'nın Kula ilçesinde CHP'li Kula Belediye Başkanı Hikmet Dönmez'in, işyerinde şoförü ve koruması olmak üzere iki kişiye saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklanmasının ardından tutuklandı. AKP MKYK üyesi ve Manisa Milletvekili Mücahit Arınç açıklamalarda bulundu. Olayı ilk yaşandığı andan itibaren takip ettiğini belirten Arınç, bundan sonra hukuki süreci takip edeceğini söyledi.

Mücahit Arınç, sosyal medyadaki açıklamasının son bölümünde CHP Genel Başkanı ve Manisa Milletvekili Özgür Özel'e seslendi: “Bir Manisalı liderden beklentimiz, Manisa'nın siyasi iklimini ve Manisalı hemşehrilerimizin kardeşlik havasını zehirleyen bu yaklaşımı sergileyen kişiyi derhal partisinden ihraç etmesidir.” dedi.

CHP AÇIKLAMASI

Süreci titizlikle takip ettiklerini vurgulayan CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper, yargı süreci tamamlandıktan sonra kamuoyuna kapsamlı bir açıklama yapacaklarını söyledi.

Başkan Özalper, “Kula Belediyesi'nde kamuoyuna açıklanan ciddi suçlamaları üzüntüyle takip ediyoruz. Belediye Başkanımız Hikmet Dönmez ve 2 çalışanımız hakkında hukuki süreç devam ediyor. Belediye Başkanımız ve 2 personeli tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yargı süreci devam ederken soruşturmaya zarar vermemek adına büyük bir titizlik ve hassasiyetle açıklamamızı yapıyoruz. Yaşanan ciddi olaylardan büyük üzüntü duyduğumuzu belirtirken, söz konusu iddialara ilişkin yargı süreci tamamlandıktan sonra kamuoyuna kapsamlı bir açıklama daha yapacağız. “Yargılamanın adil bir şekilde yürütülmesi için hukuk birimimiz soruşturmayı takip ediyor.” dedi.

NE OLDU?

Önceki gün hastaneye kaldırılan ve belediyeden ihale alan bir firmada görevli oldukları öğrenilen MU ve HD, çalıştıktan sonra davet üzerine Kula belediyesine gittiklerini iddia ederek polise başvurdu. Saatler sonra Belediye Başkanı Dönmez'in makamında darp edildikleri iddiasıyla gözaltına alınan 2 şüpheli ise adliyeye sevk edildi.

Hastanede tedavi gören 2 kişiyle ilgili iddialarla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Belediye Başkanı Hikmet Dönmez de dün gece tutuklandı.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş