Biranın Besin Değeri: Birada Kaç Kalori?

genişletmek

Biranın besin değeri

100 gram biranın 3,12 gramı karbonhidrat, 0,5 gramı proteindir. 100 gram bira 4 mg sodyum, 55 mg potasyum, 4 mg kalsiyum içerir. Biranın kalori miktarının 1 kutu başına ortalama 139 kalori olduğu tespit edilmiştir. %86'sı karbonhidratlardan, %14'ü proteinlerden oluşur ve yağ içermez.

Bira kaç kalori?

Küçük bira kutusunun yaklaşık 139 kalori içerdiği bulundu. 1 büyük kutu bira 210 kalori içerirken, 1 bardak biranın ortalama 84 kalori içerdiği biliniyor. 1 bardak biranın 6,24 gr karbonhidrat, 1 gr protein, 8 mg sodyum ve 110 mg potasyum içerdiği biliniyor.

100 gram birada 42 kalori bulunmaktadır ve bira dünyanın en popüler alkollü içeceklerinden biri olarak bilinmektedir. Genellikle buğday ve arpadan yapılan bira, şerbetçiotu ile fermantasyon yoluyla elde edilir. Alkollü olmasına rağmen genel olarak içimi hafif olduğundan birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Biranın Besin Değeri: Birada Kaç Kalori?Biranın faydaları nelerdir?

Yüksek alkollü bir içecek olmayan bira, fazla tüketildiği takdirde kilo alımına veya sağlık sorunlarına neden olabilir. Ancak biranın insan sağlığına sayısız fayda sağladığı da biliniyor. Ölçülü olarak tüketmek bazı faydaları ortaya çıkarmaktadır. Bunlardan en önemlisi mide sorunlarıdır.

Biranın mide ülseri ve kansere karşı koruyucu olduğu biliniyor. Yapılan araştırmalara göre kontrollü bira tüketimi Alzheimer, demans ve unutkanlık gibi yaşlanma belirtilerine karşı koruma sağlıyor. Böbrek taşlarını azaltmak, taş oluşumunu engellemek gibi faydaları da olduğu biliniyor.

Bunun için bir doktora danışmanız gerektiğini unutmayın. Bira, evde çiçek yetiştirenler için gübre görevi de gören bir içecektir. Bitkilerin ihtiyaç duyduğu mineralleri içeren biranın bitki köklerine dikkatli bir şekilde dökülmesi tavsiye edilir.

Bira nasıl saklanır?

Biranın tazeliğini koruyabilmesi için uygun koşullarda saklanması gerekir. Öncelikle biranın sıcak veya güneşli yerlerden mümkün olduğunca uzakta saklanması gerekiyor. Alkol oranı düşük, mineral ve vitamin açısından zengin olan bira, çabuk bozulan bir içecek gibi görünüyor.

Ayrıca kutunun nemden ve ısıdan olumsuz etkilendiği için paslandığını da gözlemleyebilirsiniz. Dondurucuya konulmaması gereken bir içecek olduğunu unutmamak önemlidir. Bira buzdolabında veya serin bir yerde, doğrudan güneş ışığından uzakta saklanmalıdır. Açık bırakılmamalı veya aşırı soğutulmamalıdır.

Bıldırcın Yumurtasının Besin Değeri: Bıldırcın Yumurtası Kaç Kalori?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber