Bakan Fidan “ifşa oldu” diyerek tepkisini dile getirdi! Gazze’de ateşkes için arabulucular çalışıyor

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Antalya’da düzenlenen Diplomatik Forum’da konuşma yaparak gazetecilerin sorularını yanıtladı. Fidan’ın Gazze’deki ateşkes görüşmelerine ilişkin açıklaması dikkat çekti.

“FORUM SIRASINDA AÇIKLANMIŞTI”

Bakan Fidan’ın açıklamalarından dikkat çeken noktalar şöyle:

GAZZE’DE SONLANDIRILMASI İÇİN ARABULUCULUKLAR DEVAM EDİYOR

  • Gazze’de arabulucular aracılığıyla ateşkes görüşmeleri sürüyor. Ramazandan önce ateşkesin sağlanması için büyük çabalar var.
    Artık uluslararası toplumun uzun süredir devam eden uygulamalarını bir kenara bırakıp tek taraflı önlemler alması gerektiğini savunanlar var, biz de bu açıklamayı destekliyoruz.

RUS-UKRAYNA SAVAŞI

    1. Yüzyılın ortasında Avrupa’nın merkezindeki devasa bir ülkenin alt ve üst yapısının yıkılması, 500 bin kişinin ölmesi veya yaralanması, kabul edebileceğimiz bir şey değil. İşgalin tanınması söz konusu değil ama ateşkesten bahsetmenin zamanı geldi. Hem Rusya hem de Ukrayna savaş konusunda sınırlarını zorladı.

FIDAN ABD’YE GİDİYOR

  • Kendisi, Blinken’in daveti üzerine bir stratejik mekanizma toplantısı düzenlemek üzere önümüzdeki hafta ABD’ye gidecek. Çeşitli konularda bilgi vereceğiz.Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.
    ChefGPT
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
En son haberler |  Erdoğan "Bu hafta görevine başlıyor" Muğla'dan açıklandı! "Cumhur İttifakı 31 Mart'ta güven kazanırsa bizi durdurabilenlere sevgiler."En son haberler | Erdoğan Muğla’dan duyurdu: “Bu hafta göreve başlayacak”! “Cumhur İttifakı 31 Mart’ta güven kazanırsa bizi durdurabilenlere sevgiler olsun.”
Enkazdan kurtarıldı, 1 yıl sonra evlendi!Enkazdan kurtarıldı, 1 yıl sonra evlendi!
Yer: Muğla!  Gün ışığında cinayet...Yer: Muğla! Gün ışığında cinayet…

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber