Aydın Büyükşehir Belediyesi, 100’e yakın kurum, kuruluş ve sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra binlerce vatandaşın görüşünü toplayarak Aydın’ın ulaşımdaki geleceğine karar verdi – GÜNDEM

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 2 yıllık çalışmanın ardından hazırlanan “Ulaşım Master Planı”nın Büyükşehir Belediyesi Meclisi onayına sunulduğunu, Aydın’ı Aydın halkıyla birlikte yönetmeye devam edeceklerini vurguladı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi, paydaşlarla birlikte Aydın’da ulaşımın 2040 yılına kadar korunmasını sağlayacak “Ulaşım Master Planı”nın sonlandırılmasına karar verdi. Planın oluşturulması sırasında ilçelerdeki çeşitli noktalardaki 73 kavşakta trafik sayımı yapıldı. Efeler, Nazilli, Söke, Kuşadası ve Didim. Aydın’ın merkez noktalarını çevre illere bağlayan yollarda 1.500 sürücü ile anket yapılırken, 40 noktada çadır ve halat bölümleri üzerinde projeksiyona uygunluğunun kontrol edilmesi için çalışmalar yapıldı.

Öte yandan nüfusu daha fazla olan ilçeler olan Efeler, Söke, Kuşadası, Didim, Nazilli ve İncirliova ilçelerinde aileler, yolcular, yayalar, otopark kullanıcıları ve bisikletlilerden oluşan toplam 30 bin kişi üzerinde anket yapıldı. Aydın’dan daha. ve projeksiyona göre bu özelliklerini koruyacaktır.

Anket sonuçlarının değerlendirilmesi, ulaşımda harcanan zamanın ve yönünün simülasyonu ve fizibilite çalışmaları ile Aydın’da ulaşım ağına yapılacak her türlü yatırım bu master planına göre gerçekleştirilecek.

Yapılan çalışmalar sonucunda Aydın’ın 2040 yılına kadar ulaşım ihtiyacı belirlendi.Bu plana göre yaya, bisiklet, yol ve toplu taşıma yatırımlarının yanı sıra Aydın merkezinin çevre yerleşim bağlantıları ve çok katlı yatırımlar da yapılacak. Kavşakların yönlendirilmesi ve hemzemin kavşakların düzenlenmesi sağlanacaktır. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Ulaşım Master Planı”nın Aydın’a hayırlı olmasını diledi.
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber