ABD Senatosu’nda Cumhuriyetçilerin lideri McConnell’dan yıldırım karar!

McConnell konuşmasında, “Hayatın en hafife alınan yeteneklerinden biri, hayattaki bir sonraki bölüme ne zaman geçme zamanının geldiğini bilmektir. Bu yüzden bugün karşınızda duruyorum ve bunun Cumhuriyetçi Senato lideri olarak son dönemim olacağını söylüyorum.” dedi. Senato katında görevinden istifa edeceğini duyurdu. dedi. Artık hiçbir yere gitmeyeceğini söyleyen McConnell, Kasım ayında yerine yenisi seçilene kadar görevine devam edeceğini kaydetti.

EN UZUN DÖNEME YÖN VEREN İSİM!

Kentucky’li Cumhuriyetçi senatör McConnell, ABD Senatosu’ndaki en uzun soluklu Cumhuriyetçi lider olarak biliniyor.

Geçen hafta 82 yaşına giren McConnell, geçen yıl en az iki ayrı basın toplantısını kısa süreliğine dondurmuş olması ve sağlık durumu, Senato’daki görevinden geri adım atıp atmaması gerektiği konusunda tartışmalara yol açmasıyla ön plana çıktı.

2007 yılından bu yana Senato Cumhuriyetçi grubunun lideri olan McConnell, 2023 yılının Mart ayında Washington’da bir otelde düştükten sonra beyin sarsıntısı ve kaburga kemiği kırılması nedeniyle tedavi görmüş ve gördüğü tedavi nedeniyle bir süre Senato’da kalamamıştır.Bu içerik Cansu Akalp tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Marmara'da deniz suyu renk değiştirdi, mavi şimşekler ortaya çıktıMarmara’da deniz suyu renk değiştirdi, mavi şimşekler ortaya çıktı
Aydın ve Hatay merkezli 9 ilde operasyon!  2 suç örgütü çöktüAydın ve Hatay merkezli 9 ilde operasyon! 2 suç örgütü çöktü
Üzerinde tartışmak AK Parti ile DEM Parti arasında ‘el hareketi’ tartışması

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş